فرانچایز (franchising) در یک نگاه

فرانچایز امروزه بعنوان قالبی جهت فعالیت تجاری در بیش از ۱۲۰ صنعت مورد استفاده قرار گرفته و دامنه وسیعی از فعالیت‌های تجاری از جمله هتل داری، خدمات بهداشتی، خدمات مالی، مشاورین املاک، خدمات استخدام، و اعزام نیروی کار، رستوران داری و مراکز بدنسازی و غیره را در بر می‌گیرد. در این میان، بیشترین استفاده از این مدل تجاری در بخش رستوران انجام می‌پذیرد. فرانچایز امروزه بعنوان قالبی جهت فعالیت تجاری در بیش از ۱۲۰ صنعت مورد استفاده قرار گرفته و دامنه وسیعی از فعالیت‌های تجاری از جمله هتل‌داری، خدمات بهداشتی، خدمات مالی، مشاورین املاک، خدمات استخدام، و اعزام نیروی کار، رستوران‌داری و مراکز بدنسازی و غیره را در بر می‌گیرد. در این میان، بیشترین استفاده از این مدل تجاری در بخش رستوران انجام می‌پذیرد.

راه اندازی فرانچایز-رسا

فرانچایز

یکی از مهم‌ترین قراردادهایی که در طول قرن بیستم در رشد و گسترش تجارت و به ویژه شتاب گرفتن فعالیت شرکت‌های چند ملیتی نقش مهمی ایفا کرده، قرارداد فرانچایز است. در این قرارداد، صاحب یک تجارت بدون آن‌که متحمل هزینه و ریسک زیادی جهت گسترش تجارت خود شود، در قالب قرارداد فرانچایز به فرد دیگری اجازه می‌دهد که با علامت تجاری و تجربه صاحب فرانچایز، کسب و کاری راه اندازی نموده و در برابر برخورداری از تجربه، تخصص و علامت تجاری ، مبالغی را به صاحب فرانچایز بپردازد. بدین ترتیب، بدون این‌که هزینه مالی قابل توجهی برای صاحب فرانچایز ایجاد شود، او می‌تواند کسب و کار و در نتیجه درآمد خود را افزایش دهد، که این یک معامله برد برد محسوب می‌شود. در برابر، امتیاز گیرنده نیز ‌می‌تواند با استفاده از شهرت و تخصص و تجربه صاحب فرانچایز و بدون آنکه بخواهد کسب و کار خود را از صفر شروع کند، مسیر رسیدن به سود و جذب مشتریان خود را طی می‌کند. امروزه فرانچایز در ایالات متحده و بسیاری از کشور‌های جهان تبدیل به ابزار اصلی جهت توزیع کالا و خدمات شده است.

تمایز رسا در خدمت فرانچایز

در تبدیل یک فعالیت تجاری به فرانچایز، برخی از مشاورین اقدام به تهیه پکیج فرانچایز برای کسانی می‌نمایند که قصد راه‌اندازی فرانچایز را دارند، اما در استفاده از این خدمات باید دقت بسیاری کرد. برخی از تهیه‌کنندگان پکیج تنها کاری که می‌کنند صرفا کپی کردن اسنادی کلی است و استفاده از این افراد هیچ ارزش افزوده ای را برای متقاضی به‌دنبال ندارد، بلکه باعث ضرر و زیان حداکثری نیز می‌شود. این قبیل مشاورین معمولا خدمات خود را به کسانی ارائه می‌کنند که تجربه چندانی در حوزه فرانچایز نداشته و بدنبال آرزو و رویای راه اندازی یک فرانچایز، به دنبال کسانی می‌روند که به ظاهر یک پکیج کامل جهت راه اندازی فرانچایز را ارائه می‌کنند، اما در بلند مدت ساختار از بین رفته و فرانچایز با شکست مواجه می‌شود.

گروه مهندسین مشاور رسا با دو دهه سابقه فعالیت در امورحقوق تجاری علل خصوص حوزه فرانچایز فعالیت داشته و با تجربه و پشت سر گذاشتن پرونده‌های موفق در این زمینه و استفاده از اساتید برتر و مشاورین متخصص در حوزه فراچایز می‌تواند این اطمینان خاطر را به مشتریان خود بدهد که بهترین سیستم راه اندازی، پیاده سازی و همچنین پشتیبانی را ارائه داده و اصول و چارچوب‌هایی که باعث موفقیت دراز مدت فرانچایز شما می‌شود را رعایت و اجرا می‌کند.

راه اندازی فرانچایز/رسا

فرانچایز و همه چیز درباره آن

هنگامی که یک کسب و کار می‌خواهد سهم بازار یا محدوده جغرافیایی خود را با هزینه کم افزایش دهد، ممکن است محصول و نام تجاری خود را فرانچایز کند. فرنچایز یک سرمایه گذاری مشترک بین یک امتیاز دهنده و یک امتیاز گیرنده است. حق استفاده از نام و ایده خود را می‌فروشد. امتیاز گیرنده این حق را برای فروش کالاها یا خدمات تحت یک مدل تجاری و علامت تجاری موجود خریداری می‌کند.
فرانچایز یک راه محوی برای کارآفرینان (بخصوص صنعت رقابتی فست‌فود) برای راه‌اندازی یک کسب و کار است. یک مزیت بزرگ برای خرید حق امتیاز این است که شما به نام تجاری یک شرکت معتبر دسترسی دارید. شما دیگر نیازی به صرف منابع برای ارائه نام و محصول خود به مشتریان ندارید.مدل کسب و کار حق رای در ایالات متحده سابقه تاریخی دارد. این مفهوم به اواسط قرن نوزدهم بازمی‌گردد، زمانی که دو شرکت – شرکت ماشین برداشت مک کورمیک و شرکت I.M. Singer – سیستم‌های سازمانی، بازاریابی و توزیع را که به عنوان پیشگامان حق رای شناخته می‌شوند، گسترش دادند. این ساختارهای تجاری جدید در پاسخ به تولیدات با حجم بالا ایجاد شدند و به مک کورمیک و سینگر اجازه دادند تا ماشین‌های درو و چرخ خیاطی خود را به بازار داخلی در حال گسترش بفروشند.

فرانچایز امروزه بعنوان قالبی جهت فعالیت تجاری در بیش از ۱۲۰ صنعت مورد استفاده قرار گرفته و دامنه وسیعی از فعالیت های تجاری از جمله هتل داری، خدمات بهداشتی، خدمات مالی، مشاورین املاک، خدمات استخدام، و اعزام نیروی کار،رستوران داری و مراکز بدنسازی و غیره را در بر می‌گیرد. در این میان، بیشترین استفاده از این مدل تجاری در بخش رستوران انجام می‌پذیرد. در ایالات متحده صنعت رستوران نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا نموده و موتور محرکه اقتصاد این کشور محسوب می‌شود.

در حوزه رستوران، مهمترین و معروفترین فرانچایز، مک دونالد است. مک دونالد نه فقط در حوزه فست فود، بلکه بطور کلی نماینده مدل تجاری فرانچایز محسوب می‌گردد. با استفاده از این مدل تجاری می‌توان انواع محصولات و خدمات را به دست مشتریان در اقصی نقاط جهان رساند، به طوری که تمامی مشتریان در هر نقطه از جهان که باشند کیفیت مشترک و یکسانی را در تمامی محصولاتی که تحت برند یکسانی هستند، مشاهده می‌کنند. بدین ترتیب امروزه فرانچایز ابزار قدرتمندی است که به کمک آن شرکت‌ها می‌توانند به سهولت اقدام به بسط و گسترش فعالیت‌های خود کنند، بدون آنکه نیاز باشد تا شرکت صاحب برند مالکیت واحد های صنفی و عملیات صورت گرفته در آن را شخصا عهده دار باشد. و برای آنکه یک فعال تجاری بتواند واحد صنفی خود را به یک فرانچایز موفق تبدیل نماید، باید از نظر تجاری سه مولفه اساسی را در سیستم فرانچایز خود به وجود آورد: برند، سیستم سازی عملیاتی و سوم آموزش و پشتیبانی صاحب فرانچایز.

برند: در بر گیرنده علامت تجاری و علائم خدماتی، شمایل تجاری، دکور و تمامی مراحل غیر مادی می‌گردد که به ایجاد تقاضا در بین مخاطبین منتهی گردیده و به امتیاز گیرنده اجازه می‌دهد که در وهله نخست مشتریانی را بدست آورده و متقابلا موجب پای‌بندی و وفاداری مشتریان گردد.

سیستم عملیاتی: به عنوان عامل دوم وعده ادعایی از سوی صاحب برند را محقق کرده و به امتیاز گیرنده امکان می‌دهد تا با مشتری رابطه برقرار کرده و ایجاد وفاداری در مشتری را تداوم بخشد.

پشتیبانی و آموزش: تداوم پشتیبانی و آموزش به عنوان مورد سوم موتور محرکه رشد را فراهم کرده و به امتیاز گیرنده ابزارها و امکانات لازم جهت گسترش دامنه مشتریان و افزایش سهم خود از بازار را اعطا می‌کند.

یک سیستم فرانچایز که با موفقیت طراحی و اجرا شده، به امتیاز گیرنده این نکته را آموزش می‌دهد چگونه حداکثر مشتریان را جذب و در شبکه فرانچایز نگه دارد و این مشتریان را ترغیب نماید تا حداکثر محصولات و خدمات را تا جایی که توانایی دارند و در بیشترین تعدادی که در یک بازه زمانی امکان‌پذیر است، مصرف نمایند. راز موفقیت یک فرانچایز در سیستم عملیاتی منظم و یک پارچه آن است نه صرفا کیفیت بالا محصولات و خدمات، به عنوان مثال مک دونالد به لحاظ کیفیت غذایی رتبه یک بازار نیست اما از لحاظ کارکرد یکپارچه نظم سازمانی از موفق‌ترین مجموعه‌های فرانچایز می‌باشد و  اگر محصول با کیفیت را کنار بگذاریم آنچه که موجب موفقیت یک فرانچایز می‌گردد وجود یک سازمان مناسب و انجام کار بصورت تخصصی است.

راه اندازی فرانچایز/رسا

اصول و مقررات فرانچایز

قراردادهای فرانشیز پیچیده هستند و برای هر امتیاز دهنده متفاوت است. به طور معمول، یک قرارداد حق رای شامل سه دسته پرداخت به فرانچایز است. ابتدا، فرنچایز گیرنده باید حقوق کنترل شده یا علامت تجاری را از فرنچایز دهنده به صورت هزینه اولیه خریداری کند. دوم، اغلب برای ارائه آموزش، تجهیزات یا خدمات مشاوره تجاری، پول دریافت می‌کند و در نهایت، حق امتیاز مستمر یا درصدی از فروش عملیات را دریافت می‌کند.

قرارداد فرانچایز موقت است، شبیه به اجاره یک تجارت؛ بنابراین به معنای مالکیت کسب و کار نیست. بسته به قرارداد، قراردادهای فرانچایز معمولاً بین 5 تا 30 سال طول می‌کشد و در صورت نقض یا فسخ پیش از موعد از سوی گیرنده، جریمه‌ در پی خواهد داشت.

مزایا و معایب فرانچایز

مزایای زیادی برای فرانچایز بسیاری وجود دارد که خرید یک کسب و کار فرنچایز را بسیار جذاب می‌کند. در این‌جا برخی از مهم‌ترین ملاحظات وجود دارد:

 1. کاهش خطر شکست

به عنوان صاحب امتیاز، از نام و هویت یک برند موجود بهره‌مند خواهید شد. شما تحت مدل کسب و کار اثبات شده آن‌ها کار خواهید کرد که تجربه‌های فراوانی کسب کرده و نتایج ارزشمندی را ارائه داده است. این موضوع سطحی از امنیت را ارائه می‌دهد؛ درصورتی که وقتی کسب و کاری را از ابتدا شروع می‌کنید این مزیت وجود ندارد و تضمین مبنی بر سوددهی در شروع وجود ندارد.

2. پشتیبانی مداوم از کسب و کار

پشتیبانی یک متخصص از صنعت می‌تواند هنگام شروع یک سرمایه‌گذاری تجاری جدید بسیار ارزشمند باشد. بسته به بخش، این پشتیبانی می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد و بدون شک راه‌اندازی و اجرای کسب و کار شما را بسیار روان‌تر می‌کند. پشتیبانی اولیه ممکن است شامل مواردی مانند تهیه محل، طراحی فروشگاه و مدیریت عرضه باشد. رابطه فرانچایز و فرانچایزر ادامه دارد، بنابراین شما همچنین پشتیبانی عملیات طولانی مدت، آموزش مداوم برای شما و کارکنانتان، راهنمایی در زمینه بازاریابی و موارد دیگر دریافت خواهید کرد. تیم متخصصین رسا آماده‌ی ارائه‌ی خدمات مشاوره فرانچایز به شماست. شما تنها با برقراری تماس، می‌توانید از دانش و تجربه‌ی گروه رسا در جهت افزایش سود‌آوری و گسترش کسب و کارتان بهره ببرید.

3. تخصص بازار

به عنوان بازیکنانی که سال‌ها در این بازی حضور داشته‌اند، فرنچایزر شما دانش بازار و تخصص ارزشمندی برای انتقال به شما خواهد داشت. در نهایت، می‌توانید بهترین روش‌ها را خیلی سریع و بدون هیچ مشکلی یاد بگیرید. داشتن دانش احتمال موفقیت سرمایه گذاری شما را از همان ابتدا افزایش می‌دهد.

4. شناخت نام تجاری و وفاداری

از آنجایی که شما در حال پیوستن به یک برند موجود هستید که در حال حاضر یک نام قابل تشخیص است، فروشگاه یا کسب و کار شما پایگاه مشتری داخلی خواهد داشت. بسیاری از مشتریان به طور طبیعی به نام تجاری آشنا علاقه دارند، بنابراین اگر قبلاً با نام شما آشنا هستند، یک قدم جلوتر هستید. نام تجاری و قدرت پشت هویت آن می‌تواند ترافیک بسیار مورد نیاز را پس از باز شدن از طریق درها وارد کند و به شما این شانس را می‌دهد که آن‌ها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید.

5. افزایش قدرت خرید

هنگامی که بخشی از یک فرنچایز هستید، بستن قرارداد با تامین کنندگان خارجی بسیار آسان‌تر است. به عنوان بخشی از یک سازمان بزرگتر، احتمالاً با کاهش هزینه‌ها، شرایط مطلوب‌تری برای دریافت محصولات و خدمات خوب خواهید داشت.

6. سود بیشتر

علیرغم هزینه‌های اولیه راه‌اندازی و هزینه‌های فرانچایز، کسب‌وکارهای دارای حق امتیاز معمولاً زودتر از کسب‌وکارهای مستقل، بازده سرمایه‌گذاری بالاتری را مشاهده می‌کنند. این مسئله به بسیاری از مزایای ذکر شده در بالا مرتبط است، زیرا برندهای شناخته شده و مدل‌های تجاری اثبات شده، نسبت به کسانی که تازه شروع به کار کرده‌اند، سود بیشتری به دست می آورند.

7. شانس بهتر مالی

به دلیل فرصت‌های تضمین شده بیشتر برای سود و شانس موفقیت بیشتر برای کسب و کارهای فرانچایز، ممکن است متوجه شوید که صاحبان برند تمایل بیشتری به ارائه وام و تامین مالی برای هزینه‌های راه اندازی کسب و کار شما دارند.

8. رئیس خود بودن

داشتن کسب‌وکار شخصی به دلایل مختلفی مطلوب است، زیرا انعطاف‌پذیری و آزادی که در اختیار شما قرار می‌گیرد جزو امتیازات برتر است. با داشتن حق رای، از تمام مزایای حمایت شدن توسط یک برند موفق بهره‌مند می‌شوید، در حالی که هنوز فرصت دارید رئیس خود باشید و کسب و کار خود را اداره کنید.

9. فرصت‌های رشد

هنگامی که خود را با یک امتیاز فروشگاهی ثابت کردید و از تمام مزایای آن بهره بردید، چندین نوع دیگر از قراردادهای حق رای وجود دارد که باید برای ادامه موفقیت به آن‌ها منشعب شوید.

برای بهره‌مندی از مزایای فرانچایز، فقط کافیست از علم و تجربه‌ی متخصصان رسا در این حوزه بهره ببرید. رسا از ابتدا تا انتهای هر پروژه در کنار شماست تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

 

فرانچایز-رسا

مزایا و معایب برای فرانچایز

 • مدیریت با انگیزه و موثر

مدیریت محلی هر واحد فرانچایز شده بسیار با انگیزه و بسیار موثر خواهد بود. آن‌ها با واحدهای فرانچایز مانند برند خود رفتار می‌کنند و معمولاً منجر به فروش و سطوح سود بالاتر می‌شود.

 • خطرات و مسئولیت محدود

فرنچایز سرمایه خود را به خطر نمی‌اندازد و مجبور به امضای قراردادهای اجاره، قراردادهای کار و غیره نخواهد بود.

 • افزایش ارزش ویژه برند

استفاده از دارایی های فرنچایز گیرندگان به فرانچایزها کمک می‌کند تا سهم بازار و ارزش ویژه برند خود را سریعتر و موثرتر رشد دهند.

 • تبلیغات

فرانچایزر از طریق ابتکارات تبلیغاتی و ترویجی مشارکتی به طور مؤثرتری به جامعه‌ی هدف دست خواهد یافت.

 • وفاداری مشتری

فرانچایزها از قدرت فرانچایز به عنوان سیستمی برای ایجاد وفاداری مشتری استفاده می‌کنند – برای جذب مشتریان بیشتر و حفظ آن‌ها.

 • گسترش بین المللی

گسترش بین المللی آسان‌تر و سریع‌تر است؛ زیرا صاحب امتیاز از دانش بازار محلی برخوردار است.

معایب فرانچایزینگ

در ابتدا، ممکن است به‌نظر برسد که صرفا سودمند است؛ با این حال، برخی از معایبی نیز دارد که باید در نظر گرفته شود.

 • توسعه یک شبکه فرانچایز از نظر زمان مدیریت و سرمایه اولیه می‌تواند هزینه‌ی بالایی داشته باشد.

تا زمانی که فرنچایزها منصوب نشوند و شروع به دریافت هزینه از آنها نکنید، سرمایه شما قابل بازیابی نیست.

 • از آن‌جایی که فرانچایزهای شما افراد تجاری مستقلی هستند، ممکن است گاهی اوقات به تعهدات خود در رابطه با سیستم حق امتیاز توجه نکنند.
 • در هر مرحله از فرانچایز ریسک‌های خاصی وجود دارد، بنابراین، توسعه یک فرانچایز موفق مستلزم برنامه‌ریزی دقیق، نظارت مستمر و پشتیبانی حرفه‌ای است.
فرانچایز-رسا

چگونه با فرنچایز شروع کنیم؟

با درک مزایای فرانچایز، در اینجا نحوه شروع افتتاح یک فرنچایز آورده شده است.

 • داشتن حق انتخاب

گزینه‌های موجود را بطور دقیق بررسی کنیدو تعیین کنید که کدام شرکت‌ها بهترین بازده را دارد و بهترین شانس را برای ایجاد یک جریان با درآمد ثابت برای شما فراهم می‌کند.

 • تأمین مالی

تامین مالی عامل مهمی در انتخاب حق امتیاز است. فرانچایز اساساً اجاره یک تجارت است، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که از نظر مالی سرمایه‌گذاری ارزشمندی است.

هنگام ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بالقوه فرانچایز، عوامل زیر را در نظر بگیرید:

 • سرمایه اولیه
 • حق امتیاز
 • هزینه‌های بازاریابی
 • هزینه‌های متفرقه
 • هزینه‌های اجاره
 • هزینه‌های فرانچایز
 • ارزیابی فرانچایز

پس از محاسبه هزینه‌های فرانچایز و تعیین اینکه آیا فرنچایز می‌تواند بازده خوبی داشته داشته باشد؟ به عنوان مثال، چه رقبایی در منطقه شما هستند؟ آیا مشتریان هدف شما در نزدیکی شعبه می‌کنند؟ بهتر است اطمینان حاصل کنید که شعبه‌ی دیگری در نزدیکی شعبه‌ای که مدنظر شماست، وجود ندارد. اگرچه برخی از فرانچایزها می‌توانند چندین مکان را پشتیبانی کنند، اما بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود مکان رقابتی را تنظیم کنید.

 • ایجاد یک طرح تجاری برای فرانچایز

برای اطمینان از اینکه حق امتیاز به شما اعطا می‌شود و در نهایت تأمین مالی خواهید داشت، ایجاد یک طرح تجاری بسیار مهم است. شما طرح کسب و کار خود را به سرمایه‌گذاران ارائه خواهید کرد تا اهداف و انتظارات سودآوری خود را به اشتراک بگذارید.

 • تکمیل مدارک لازم برای کسب حق امتیاز

برای پیشبرد فرآیند، فرنچایز باید مدارک و ترتیبات تجاری خود را آماده کند. از شما خواسته می‌شود که یک قرارداد را امضا کنید. قبل از امضای قرارداد و تعهد به فرانچایز، آن را بررسی کنید.

 • ایجاد یک فضای تجاری برای فرانچایز

هنگامی که روند کسب و کار خود را ایجاد کردید، زمان آن رسیده است که مکانی برای کسب و کار خود پیدا کنید.

هنگامی که مکان خود را انتخاب می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که به شعبه‌های دیگر زیاد نزدیک نیستید.

 • استخدام کارمند برای مجموعه

مرحله‌ی بعدی استخدام کارمندان است. فرانچایزر شما ممکن است به شما در فرآیند استخدام کمک کند و برنامه‌‌ها و منابع آموزشی را ارائه دهد. خواه این یک سیستم اینترانت ارائه شده توسط شرکت مادر باشد یا شرح وظایف دقیق، ارائه دهنده امتیاز می‌تواند در جستجوی کارمندان به شما کمک کند.

 • برنامه‌ریزی روز افتتاحیه فرانچایز

با مهیا کردن همه چیز، وقت آن است که روز افتتاحیه خود را برنامه‌ریزی کنید. وقتی نوبت به خدماتی مانند بازاریابی می‌رسد، با امتیازدهنده خود مشورت کنید و در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و اطلاع رسانی مطبوعات منطقه شرکت کنید. در صورت امکان، سعی کنید اولین تأثیر به یاد ماندنی را در جامعه ایجاد کنید.

فرانچایز می تواند مسیر شما به سمت مالکیت کسب و کار باشد

هموار کردن راه برای یک کسب و کار جدید آسان نیست. با این حال، افتتاح یک حق امتیاز، مزایای کارآفرینی با منابع یک شرکت مادر بزرگ را به همراه دارد. مالکیت کسب‌وکار در هر سطحی خطرناک است، اما فرانشیز کردن می‌تواند با مقداری حمایت، موفقیت شغلی را به همراه داشته باشد. جستجوی حق رای خود را مدبرانه انجام دهید و برای هدایت مسیر خود، کمک حقوقی را استخدام کنید.

اگر بفکر گسترش کسب و کار خود یا فرانچایز هستید، شرکت رسا با داشتن گروه مشاوره‌ی تخصصی آماده‌ی همکاری با شماست. گروه رسا با بررسی دقیق همه‌جانبه و تمامی ابعاد یک کسب و کار، بهترین راه را به شما نشان خواهد داد.

راه اندازی فرانچایز / رسا

گام های مورد نیاز جهت تبدیل یک فعالیت صنفی به فرانچایز

شاخص های اثربخشی محصول و دستاوردهای محصول

سود ناخالص
افزایش
میزان فروش
افزایش
تعداد مشتری
افزایش
بهای تمام شده کالا
کاهش
رضایت مشتری
افزایش
رتبه بندی در بازار
افزایش
عملکرد شعب
افزایش

مشتریان رسا در راه اندازی فرانچایز

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت

به مشاوره نیاز دارید؟

فرم زیر را برای ما ارسال کنید

درباره ما

گروه مهندسین مشاور رسا (شرکت راهبران سیستم آتیه) در سال 1386 با اعتقاد به اصل مشتری‌مداری، توسط آقای دکتر امیر شکاری و با پشتوانه علمی کارشناسان خبره دانشگاهی و صنعتی، با هدف ارائه خدمات در زمینه بهبود عملکرد سازمان‌ها، بنیان‌گذاری شد. این مجموعه در راستای ارائه خدمات تخصصی و آموزشی به سازمان‌های صنعتی و خدماتی، تا کنون موفق به اجرای قریب به 250 پروژه‌ در سیستم‌های مدیریت کیفیت و بهبود عملکرد در سطح ملی و بین‌المللی و برگزاری بیش از 200000 نفر ساعت دوره‌ی آموزشی مرتبط گردیده است.

راه های ارتباطی

آدرس:

تهران – خیابان سهروردی شمالی کوچه مهاجر پلاک ۳۴واحد ۱

کدپستی: 1555813515

تلفن:  86045213۸۸۵۱۷۲۶۸

 

دنبال کنید

ایمیل: [email protected]