گروه مهندسین مشاور رسا

ارائه راهکار پایان خدمت مشاوره نیست، ما در اجرا نیز کنار شما هستیم

هوش تجاری
B.I

هوش تجاری bi-شرکت رسا

هوش تجاری چیست؟

هوش تجاری یا هوش کسب وکار به علم ودانشی می‌گوییم که نتیجه  تجزیه و تحلیل اطلاعات یک سازمان است.هوش تجاری، مجموعه‌ای از ابزارها و روش هایی است که با جمع‌آوری داده‌ها، پردازش و درنهایت نمایش اطلاعات نهایی، تصمیم‌گیری را برای مدیران راحت تر می‌کند.

کاربرد اصلی هوش تجاری برای ما ، تبدیل داده‌ها  به مزیت رقابتی پایدار برای یک سازمان است. به کمک این داده‌ها،از عملکرد قسمت‌های مختلف یک سازمان که شامل بخش‌های: تعداد خرید و فروش‌ها، عوامل موثر بر روند سازمان و… باخبرمی‌شوید.

 هوش تجاری به شما می‌گوید یک کسب وکار قبلا چگونه بوده‌است و در حال حاضر چگونه است اما به شما نمی گوید چه باید بکنید.

 

هوش تجاری b.i- گروه رسا
هوش تجاری b.i-شرکت زسا

هوش تجاری

دنیای پیرامون ما همواره در حال تغییر و پیشرفت فناوری است .

پیشرفت‌های دیجیتالی انقلاب بزرگی در زندگی ما ایجاد کردند این پیشرفت تکنولوژی در دنیای تجارت بسیار چشم‌گیر است .

امروزه شرکت‌ها به کمک تکنولوژی به ابزارها و استراتژی‌های داده محور دسترسی دارند که به آنها این امکان را می‌دهد که بیش از هر زمان‌دیگر بتوانند  از بازار و مشتریان خود اطلاعات کسب کنند، اما همه از آن‌ها استفاده نمی‌کنند.

چرا هوش تجاری اهمیت دارد

 هوش تجاری شامل فرایند‌های پیچیده‌ای است، اما درزمان کوتاه می‌تواند ازعملکرد شرکت آمار دقیقی ارائه دهد. از این رو مدیران برای تصمیمات بزرگ از این داده‌ها استفاده می‌کنند.

هوش تجاری همه فرایندهای مختلف از جمله ساعت و تاریخ، عوامل محیطی و فرهنگی موثر،میزان خرید و فروش، نقاط ضعف و قوت و ده‌ها مورد دیگر را مورد توجه قرار می‌دهد و در نهایت دربه تفسیر این اطلاعات در گزارش کاملی می پردازد. همه این داده‌ها به مدیریت سازمان  در تصمیم گیری این که در کدام کالا‌ها در چه زمان‌هایی از سال و در کدام نواحی سرمایه گذاری کنند.

مزایای بالقوه هوش تجاری عبارتند از: افزایش بهره‌وری‌عملیاتی، بهبودفرآیندهای‌کسب‌وکارداخلی، سرعت بخشیدن و بهبود تصمیم‌گیری، به‌دست آوردن گزینه‌های رقابتی بیشتر، افزایش درآمد، یافتن مشکلات تجاری و بهبود روند بازار تجاری

هوش تجاری-گروه مهندسین مشاور رسا

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

درباره ما

گروه مهندسین مشاور رسا (شرکت راهبران سیستم آتیه) در سال 1386 با اعتقاد به اصل مشتری‌مداری، توسط آقای دکتر امیر شکاری و با پشتوانه علمی کارشناسان خبره دانشگاهی و صنعتی، با هدف ارائه خدمات در زمینه بهبود عملکرد سازمان‌ها، بنیان‌گذاری شد. این مجموعه در راستای ارائه خدمات تخصصی و آموزشی به سازمان‌های صنعتی و خدماتی، تا کنون موفق به اجرای قریب به 250 پروژه‌ در سیستم‌های مدیریت کیفیت و بهبود عملکرد در سطح ملی و بین‌المللی و برگزاری بیش از 200000 نفر ساعت دوره‌ی آموزشی مرتبط گردیده است.

راه های ارتباطی

آدرس:

تهران – خیابان سهروردی شمالی کوچه مهاجر پلاک ۳۴واحد ۱

تلفن:  86045231-۸۸۱۷۴۷۱۱-۸۸۵۱۷۲۶۸

فکس: 88763269

دنبال کنید

ایمیل: info@rasa-co.org

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 13 میانگین: 4.5]
preloader image
گروه مهندسین مشاور رسا
به رسا خوش آمدید