ارزیابی عملکرد-شرکت رسا
  • آیا به فکر راهکاری برای عملکرد بهتر کارکنان هستید ؟
  • آیا به فکر راهکاری در جهت رشد و تعالی عملکرد کارکنان هستید ؟
  • ارزیابی عملکرد یا Performance Evaluation چیست؟
  • چرا ارزیابی عملکرد اهمیت دارد؟
  • مزایا  ارزیابی عملکرد برا سازمان  چیست؟
  • کاربرد ارزیابی عملکرد چیست؟

بی شک سازمان‌ها باید با کمک کارکنان خود به اهداف گروهى برسند، به همین خاطر کیفیت ونحوه انجام کار کارکنان در تحقق اهداف سازمان بسیار مؤثر واقع شده است.توجه به شناسایى و ارزش‌گذارى کیفیت ،بازبینى، توسعه برنامه‌هاى لازم براى بهبود عملکرد، نحوه انجام کار نیروى انسانى، امرى اجتناب ناپذیر است که به آن ارزشیابى عملکرد کارکنان مى‌گویند.مدیران منابع انسانى بر این باورند که هر سازمان باید پیش از هر تصمیم مهمى چون افزایش حقوق و مزایا، ارتقاء، انتصاب، عزل و برکنارى از خدمت، جابجایى، عملکرد کارکنان را با توجه به معیارهاى متناسب مورد ارزشیابى قرار دهد.

ارزیابی عملکرد و فرایند آن

 از طریق این فرایند اطلاعات بسیار مهمی بدست می‌آید که بر تصمیمات مدیران تأثیر گذاشته و با اجراى اصولی و صحیح آن، موجب عملکرد صحیح کارکنان می‌شوندو سازمان هم برای تایید نیازهاى آموزشى، پرداخت عادلانه حقوق و مزایا و پرورش کارکنان خود از آن اطلاعات بهره‌بردارى مى‌کند. عملکرد، تلاش ورفتار کارکنان به منظور رسیدن سازمان به اهداف تعیین شده‌است.

بنابراین ارزیابی عملکرد  شامل تعیین، مقایسه وعملکرد کارکنان است. همه سازمان‌هایی که «برنده شدن از درون» را با تمرکز بر کارکنان خود آموخته‌اند، برای اندازه‌گیری و ارزیابی منظم عملکرد کارکنان خود، بر فرآیندهای سیستماتیک ارزیابی عملکرد تکیه می‌کنند. ارزیابی عملکرد نقش مستقیم و مهمی در ارائه بازخوردهای دوره‌ای به کارکنان دارد، به طوری که به آن‌ها کمک می‌کند آگاهی بیشتری از عملکرد و وظایف خود داشته باشند. هدف استفاده از ابزار ارزیابی عملکرد تشکیل فضایی مناسب است که کارکنان عملکرد مناسبی داشته باشند و  درراستای محقق ساختن اهداف سازمان  از توانایی بیش از حد خود استفاده کنند. نظارت دقیق بر روی عملکرد نیروی کار به سازمان‌ها کمک می‌کند کارکنانی را که عملکرد بهتری دارند شناسایی کنند تا الگویی برای دیگران باشند.

چرا ارزیابی عملکرد اهمیت دارد ؟

ارزیابی عملکرد باعث به وجود آمدن ساختاری باثبات و استحکام در نیروی انسانی سازمان‌ها می‌شود.  اگر فرآیند ارزیابی با دقت انجام گیرد، مدیران ،کارکنان و متخصصین بخش نیروی انسانی از وظایف خود بهتر با خبر میشوندو می‌توانند متناسب با وظایف خود عملکرد بهتری داشته باشند.ارزیابی عملکرد  باعث مشخص شدن موارد زیر می‌شود که عبارتند از :

 1- مهارت

 2- ظرافت

3-پتانسیل بالقوه 

4- تشویق و تنبیه

5- تخمین حدودی توانایی و مقایسه

6- تایید ارتقای شغلی

7- تعیین نیاز به آموزش و بهبود توانایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره ما

گروه مهندسین مشاور رسا (شرکت راهبران سیستم آتیه) در سال 1386 با اعتقاد به اصل مشتری‌مداری، توسط آقای دکتر امیر شکاری و با پشتوانه علمی کارشناسان خبره دانشگاهی و صنعتی، با هدف ارائه خدمات در زمینه بهبود عملکرد سازمان‌ها، بنیان‌گذاری شد. این مجموعه در راستای ارائه خدمات تخصصی و آموزشی به سازمان‌های صنعتی و خدماتی، تا کنون موفق به اجرای قریب به 250 پروژه‌ در سیستم‌های مدیریت کیفیت و بهبود عملکرد در سطح ملی و بین‌المللی و برگزاری بیش از 200000 نفر ساعت دوره‌ی آموزشی مرتبط گردیده است.

راه های ارتباطی

آدرس:

تهران – خیابان سهروردی شمالی کوچه مهاجر پلاک ۳۴واحد ۱

تلفن:  86045231-۸۸۱۷۴۷۱۱-۸۸۵۱۷۲۶۸

فکس: 88763269

دنبال کنید

ایمیل: info@rasa-co.org

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 4.3]
preloader image
گروه مهندسین مشاور رسا
به رسا خوش آمدید