[vc_row columns=”1″][vc_column][us_separator size=”large”][/vc_column][/vc_row][vc_row us_bg_rev_slider=”slider-1″ width=”1″ columns=”2″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22padding-right%22%3A%2250px%22%7D%7D”][vc_column width=”1/2″][us_text text=”نرم افزار مدیریت دانش رسا” tag=”h1″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22font-family%22%3A%22pinar%22%7D%7D”][us_separator size=”small”][vc_column_text css=”%7B%22default%22%3A%7B%22text-align%22%3A%22justify%22%7D%7D”]

زمانی که سازمان شما بتواند تجارب و دستورالعمل های فنی را به اشتراک بگذارد، به کارمندان کمک کند تا اطلاعات را یافته، از آنها استفاده کنند و آنها را اولویت بندی کرده و به اشتراک بگذارند، محتوا را بصورت ایمن مدیریت نموده و استفاده تعاملی از محتوا را امکان پذیر نمایند. اما برخی از چالش ها در این زمینه وجود دارند، از جمله یافتن و ارتباط با خبرگان دانش، وجود اطلاعات بسیار زیاد تفکیک نشده و مسائل امنیتی در به اشتراک گذاری اطلاعات وهمین طور بینش های متفاوت در زمینه اطلاعات.سامانه مدیریت دانش نرم افزاری رسا به شما اجازه می دهد تا افراد در سازمانتان با یکدیگر تعامل و مشارکت نموده، در ارتباط بمانند و دائما در مورد اطلاعات مرتبط با شاخه کاری تان به روز باشند. برای رفع این چالش ها، شما به روشی نیاز دارید تا تخصص ها را مدیریت کرده و یافتن آنها را تسهیل نماید. داشتن یک منبع امن و قابل تعریف جهت مراجعه و همین طور سیستمی که مراجعه و یافتن را تسهیل نماید و بتواند امکان برقراری تعاملات را در گروه ها و میان افراد تعریف شده فراهم آورد، ضروری می نماید. علاوه بر این سیستم باید بتواند امکانی را فراهم کند تا دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده نیز برای گروه های تعریف شده امکان پذیر باشد.؛ شما اطلاعات و تخصص را به دانش قابل فروش تبدیل نموده اید.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”large”][us_image image=”2349″][/vc_column][/vc_row][vc_row columns=”1″ width=”1″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22padding-left%22%3A%22250px%22%2C%22padding-right%22%3A%2250px%22%7D%7D”][vc_column][us_separator size=”small”][vc_column_text]

بررسی نرم‌افزارهای داخلی و خارجی، به طور کلی نشان دهنده وجود 4 نوع دسته بندی از ویژگی‌های سامانه‌های نرم‌افزاری مدیریت‌دانش است:
 • سامانه‌های طراحی شده بر اساس فرآیندهای مدیریت دانش (کسب و ذخیره دانش، اعتبارسنجی و صحه‌گذاری دانش، به اشتراک گذاری دانش، بازیابی مجدد دانش و نشر و توسعه دانش)
 • سامانه‌هایی که تأکید بر اشتراک و تعاملات دانشی دارند. (مثال شبکه‌ی متخصصین و دانشگران، خبرگان، تیم‌های مجازی، گروه‌های کاری حل مسئله)
 • سامانه‌هایی که بر ذخیره سازی دانش و ایده‌های کارکنان متمرکز می‌باشند. (مثال مدیریت دروس آموخته، پایگاه دانشی و… )
 • سامانه‌های یکپارچه مدیریت‌دانش (شامل اکثریت ویژگی‌های سه مورد بالا)

با توجه به اهداف و کاربردها، نقش نرم‌افزار در تسهیل کردن فعالیت‌ها و فراهم کردن قابلیت آن‌ها متفاوت است. بسته به اقتضائات خاص هر سازمان اینکه چه قابلیت‌هایی مفید هستند و چه فعالیت‌هایی انجام شود مشخص می‌گردد.

به طور کلی از مزیت‌های نرم افزار مدیریت دانش می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاهش هزینه‌های عملیاتی و افزایش بهره‌وری
 • ایجاد بانک دانش سازمانی یکپارچه و قابل جستجو
 • شناسایی خلاء دانشی
 • اطمینان از ارزش محتوای دانشی
 • کاهش زمان آموزش کارکنان
 • آگاهی از میزان اثربخشی محتوای دانشی
 • افزایش انگیزه مشارکت در فعالیت‌های دانش‌بنیان
 • جمع‌آوری محتوا از منابع داخلی و خارجی
 • اشتراک سریع و یکپارچه دانش

[/vc_column_text][us_separator][/vc_column][/vc_row]

درباره ما

گروه مهندسین مشاور رسا (شرکت راهبران سیستم آتیه) در سال 1386 با اعتقاد به اصل مشتری‌مداری، توسط آقای دکتر امیر شکاری و با پشتوانه علمی کارشناسان خبره دانشگاهی و صنعتی، با هدف ارائه خدمات در زمینه بهبود عملکرد سازمان‌ها، بنیان‌گذاری شد. این مجموعه در راستای ارائه خدمات تخصصی و آموزشی به سازمان‌های صنعتی و خدماتی، تا کنون موفق به اجرای قریب به 250 پروژه‌ در سیستم‌های مدیریت کیفیت و بهبود عملکرد در سطح ملی و بین‌المللی و برگزاری بیش از 200000 نفر ساعت دوره‌ی آموزشی مرتبط گردیده است.

راه های ارتباطی

آدرس:

تهران – خیابان سهروردی شمالی کوچه مهاجر پلاک ۳۴واحد ۱

تلفن:  86045231-۸۸۱۷۴۷۱۱-۸۸۵۱۷۲۶۸

فکس: 88763269

دنبال کنید

ایمیل: info@rasa-co.org

preloader image
گروه مهندسین مشاور رسا
به رسا خوش آمدید